Exotické dřevo si najde místo v interiéru i na terase

Podlaha z exotického dřeva vás okouzlí.Přichází k nám nejčastěji z Afriky, Asie a Jižní i Severní Ameriky. V českých domácnostech i komerčních prostorech ho vídáme stále častěji. Řeč je o exotickém dřevu, které má hned několik výhod oproti našemu, i když krásnému, tuzemskému dřevu, jako je dub nebo jasan. Neznamená to ale, že každé exotické dřevo má lepší vlastnosti, než to naše. Musíte vybírat to nejlepší.

V souvislosti exotických dřevin a podlah slyšíme nejčastěji názvy Merbau, Teak, Zebrano nebo Wenge. Do širšího povědomí lidí se dostávají i díky tomu, že se často využívají na dýhování nábytku nebo může sloužit i jako zajímavá dekorace v bytě. Exotické dřevo je vhodné i pro dřevěné terasy. Je mnohem stálejší a odolává nepříznivým vlivům počasí.

Exotické dřevo můžete použít i v kombinaci s podlahovým topením. Tloušťka dřeviny však musí být minimálně 10 mm a maximálně 15 mm. České dřeviny a některé druhy exotických dřevin jsou ale náchylnější k sesychání. Proto doporučujeme poradit se ještě před výběrem podlahy s odborníkem.

V čem jsou exotické dřeviny tak unikátní?

Důvodem, pro jsou v současnosti exotické dřeviny tak oblíbené, je hlavně jejich atraktivní vzhled. Exotické dřevo nabízí mnohem větší škálu barev a dezénů, než jsme zvyklí u tuzemského dřeva. Najdeme je nejen v tmavých odstínech, jako je například Wenge, ale i v těch nejsvětlejších - Iroko, Doussie, bambus a další. Masivní exotické podlahy jsou také daleko stálejší a odolnější. Mají vynikající tvrdost, i když ta není ve výběru podlahovek rozhodující. Hlavní je především pružnost dřeva. Jedná se o přírodní materiál, který reaguje na teplo či vlhkost. My po něm požadujeme, aby tato reakce byla co nejmenší. A právě tuto vlastnost nám exotické dřeviny nabízejí.

Exotické dřeviny nabízejí větší barevnou škálu. Podlahu z exotického dřeva můžete mít po celém bytě.

Nabízíme vám prodej exotického dřeva:

  • MERBAU - exotické dřevo pocházející z Indonésie se řadí k nejkvalitnějším dřevinám na světě. Vykazuje nízký tepelný odpor a je proto vhodné v kombinaci s podlahovým topením. Zároveň je vysoce stabilní a stálé, a tak mu nehrozí riziko sesychání. Merbau je vhodné exotické dřevo na terasy, kdy perfektně odolává počasí, houbám a plísním.
  • WENGE je nejtmavší exotické dřevo z naší nabídky. Tato africká dřevina z Konga, Kamerunu a Gabonu se vyznačuje výraznými letokruhy, vysokou odolností a dobrou opracovatelností. Je hojně využívaná také v nábytkářství nebo pro výrobu dveří.
  • ZEBRANO je cenné dekorativní dřevo s výrazným dekorem. Pro svou snadnou opracovatelnost a zajímavou kresbu se využívá nejen na podlahy, ale také při výrobě luxusního nábytku, sochařství a při intarzii.
  • TEAK patří k nejodolnějším exotickým dřevinám světa. Je vysoce odolné proti houbám a vlhkosti, a proto ho lze bez obav použít i v koupelnách. Je trvanlivé dokonce i ve slané vodě. Je nepropustné pro vodu a zároveň si zachovává svoji pružnost a houževnatost.

Pořiďte si neobvyklou fasádu z exotického dřeva

Dřevěná fasáda ze Západního Červeného cedru.Mezi exotické dřevo se řadí také Západní červený cedr, který pochází ze Severní Ameriky, je nejvhodnějším materiálem pro dřevěné fasády. Při své nízké hmotnosti si uchovává skvělé tepelně-izolační vlastnosti a rozměrovou stabilitu. Je k dostání v mnoha barevných odstínech. Díky cedrovým vláknům si zachovává své vlastnosti celá desetiletí a také bezpečně odolává silným povětrnostním podmínkám. I přes své poměrně husté jádro vykazuje Západní červený cedr nižší rozpínavost a točivost a jako dřevěná fasáda je velmi stabilní.

Na dřevěnou fasádu můžete také využít dřevo Sibiřského modřínu nebo Thermowood borovice. Thermowood je tepelně upravené dřevo z Finské borovice, které má dlouhou trvanlivost a vykazuje výbornou odolnost proti hnilobě a povětrnosti. Dřevo se využívá dokonce i v saunách. Také vás okouzlily exotické dřeviny natolik, že je chcete mít doma? Neváhejte nás kontaktovat!

Zaujalo vás exotické dřevo na terasy a podlahy? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zobrazit všechny novinky


Victoria fiberon SAICOS INTERFOR WESTERN RED CEDAR EXPORT ASSOCIATION

Pechar s.r.o.
Dřevoimport – velkoobchod
Náchodská 23, Praha 9, 19300

Velkoobchodní prodej

  • +420 220 879 443

E-shop prodej

  • +420 220 879 586

Oddělení nátěrů

  • +420 220 879 587

© 2022, Pechar s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑