Na cestě - kanadská douglaska v třídění Clear 85/15

31.10.2021 06:48

Nové dodávky pravé kanadské douglasky v třídění Clear 85/15 jsou již na cestě k nám z Britské Kolumbie a již v prosinci uvedeme do prodeje tuto jedinečnou dřevinu v prémiovém třídění Clear 85/15 s mixovanou radiální a tangenciální strukturou letokruhů. Třídění 85/15 zahrnuje 85% třídy Clear 2 a 15% třídění Clear 3 a je nejvyšším výběrovým tříděním této dřeviny s velmi malým výskytem suků. Těžby je prováděna ze starých dlouhověkých douglasek rostlých v kanadské Britské Columbii.

Sortiment kanadské douglasky naleznete zde.

Dovážíme douglasku z kanadského Vancouveru

Pravá kanadská douglaska (botanický název Pseudotsuga menziesii) je po sekvoji vždyzeleném druhý nejvyšší jehličnatý strom světa, který proslavil Britskou Columbii jako oblast se zdroji mimořádně kvalitního dřeva. Douglaska roste od severní poloviny provincie do severozápadní Alberty a nejseverněji zasahuje až po ostrovy Královny Charlotty. Vysoké stromy Douglasky s širokými kmeny s malým počtem větví poskytují jemnozrnnou strukturu čistého dřeva v dlouhých délkách na výrobu a široké škály stavebních výrobků s vysokou pevností.

Vysoká odolnost a trvanlivost

Douglaska poskytuje díky svým obsažným ochranným látkám přirozenou odolnost proti rozkladu a odolnost proti povětrnosti. Vzhledem k tomu je dle projektu a použití možné tuto dřevinu ponechat i bez ochranných nátěrů. Díky své třídě použitelnosti může být použita pro venkovní projekty bez přímého kontaktu se zemí. Ukázalo se, že douglaska je víc než jen dobře vypadající dřevo. Jeho trvanlivost a odolnost proti hnilobě a hmyzu z něj činí oblíbenou volbu pro venkovní projekty, jako jsou verandy, terasy, fasádní obklady. Je také přirozeně odolné vůči hnilobě, rozkladu a hmyzu. Pro zvýšení trvanlivosti je možno povrch dřeva ošetřit vhodným vodou odpudivým nátěrem. Velmi dobrých výsledků dosáhnete s přírodními oleji na dřevo Saicos. U olejů Saicos je možno výběru jak z bezbarvých tak i barevných pigmentovaných odstínů se zvýšenou UV ochranou.

Široké možnosti využití

Dřevo Douglasky má široké využití a jedná se dřevinu dlouhodobě ověřenou projektanty a staviteli, zejména pro konstrukční účely. Vzhledem ke své přirozené odolnosti proti povětrnosti je douglaska ve velké míře používána pro venkovní aplikace jako fasádní obložení, ploty, terasy, dále vnitřní obklady, krovy, trámy, pilíře, pražce, stavební konstrukce domů a řadu dalších oblastí, kde je prvořadá konstrukční pevnost. Vzhledem k tomu že douglaska poskytuje vysokou pevnost je vhodná pro lepení, proto je běžně používána při výrobě lepených konstrukčních profilů. Pro svou stabilitu, odolnost, krásný vzhled a snadné opracování je douglaska vhodná na výrobu okenních a dveřních rámů, lišt, skříní a dalších výrobků stavebního truhlářství. Tvrdost, pevnost stabilita a odolnost douglasky je využívána v průmyslovém sektoru, pro výrobu tanků, kádí, skladovacích kontejnerů.

Zobrazit všechny novinky


Victoria fiberon SAICOS INTERFOR WESTERN RED CEDAR EXPORT ASSOCIATION

Pechar s.r.o.
Dřevoimport – velkoobchod
Náchodská 23, Praha 9, 19300

Velkoobchodní prodej

  • +420 220 879 443

E-shop prodej

  • +420 220 879 586

Oddělení nátěrů

  • +420 220 879 587

© 2022, Pechar s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑