Thermowood

Originální Thermowood přímý dovoz z Finska

Jedinečný materiál pro dřevěné terasy, fasády, palubky a hranoly.

Dovážíme pro vás originální Thermowood - fasádní obklady a dřevěné terasy

Vše o thermowoodu

Naše společnost je výhradní dovozce tepelně upraveného dřeva Thermowoodu od finského výrobce společnosti SLP Suomen Lampopuu. Společnost SLP byla založena v roce 1999 a byla jednou z vůbec z prvních společností na světě, která začala se zpracováváním tepelně modifikovaného dřeva Thermowoodu v průmyslovém měřítku. Tepelná úprava dřeva jako taková je velmi stará technologie, známa a používaná již v dávných dobách Indiánskými kmeny, kteří si povšimli že ohněm opálené dřevo vykazuje mnohem vyšší životnost, odolnost proti hnilobě a povětrnosti. Takto upravené dřevo bylo používáno ke stavbám indiánských obydlí Tepee.

V dnešní době je tato stará technologie úpravy dřeva prováděna za pomoci moderních technologií tepelné úpravy dřeva k získání vysoké kvality pro vnitřní a zejména venkovní použití. Výrobky a výrobní proces zpracování Thermowoodu splňují nejvyšší ekologické požadavky. Výrobní proces zahrnuje použití teploty a vodní páry, žádné chemické látky nejsou při výrobě thermowoodu použity.

Společnost SLP vyrábí více než 1000 produktových řad dřevařských výrobků pro oblast venkovního použití, vnitřního použití, tepelného zpracování dřeva pro podlahy a nábytek, průmyslové produkty.

Thermowood je technologie vynalezená ve Finsku a výrobní proces Thermowood je patentován VTT Finským Technickým Výzkumným centrem. Společnost SLP má práva na tento patent. Výrobní proces, produkty a kvalita jsou přísně definovány v normě "Produtková Certifikace", tepelné úpravy dřeva, ( heat treated timber ), TR31, 6.62007. Produkty společnosti SLP, výrobní proces a kvalita je dvakrát ročně auditována dle normy CEN/TC 175 Thermal Modified Timber.

SLP vlastní tři závody na tepelné zpracování dřeva a roční možnost výroby thermowoodu je kolem 50 000 m3.
SLP používá ke zpracování PEFC certifikované řezivo a surovinu, jež dbá na certifikovanou zprávu a ochranu Finských lesních zdrojů.
Certifikační systém obsahuje všechny základní komponenty pro certifikaci lesů: požadavky na hospodaření v lesích a využívání a Chain of Custody ověřování, stejně jako kvalifikace a kritéria pro externí audit. SLP nabízí Thermowood po celé Evropě i v Japonsku.

Co je to Thermowood?

Thermowood je dřevo upravené pomocí teplot 185 až 220 °C. Výrobní proces je založen na použití vysoké teploty a vodní páry. Během úpravy nejsou používány žádné chemikálie. Tepelné ošetření dává dřevu nové užitečné vlastnosti.

Nejlepší vlastnosti Thermowoodu pro venkovní použití jsou dlouhá trvanlivost, vynikající odolnost proti hnilobě, rozkladu a povětrnosti, což zvyšuje životnost oproti tepelně neošetřenému dřevu. Velmi dobré vlastnosti Thermowoodu využijete dále při použití v saunách, kdy velmi nízký obsah pryskyřic, kterých je dřevo zbaveno při tepelné úpravě, vysoká trvanlivost a tepelná vodivost jsou další nespornou výhodou. Výborná tepelná vodivost Thermowoodu zajišťuje, že při vysokých či naopak velmi nízkých teplotách okolních není na dotek dřevo tak horké či chladné v porovnání s tepelně neupraveným dřevem.

Třídění

Více informací o třídění naleznete v souboru PDF zde

Thermowood - důležité faktory při použití a zpracování

Povrchová úprava - venkovní použití: Povrch ThermoWoodu snadno šedne není-li dřevo ošetřeno lakovou či jinou povrchovou úpravou. ThermoWood snadno přijímá shodné druhy povrchových nátěrů jako jiná dřeva. ThermoWood snadno přijímá a absorbuje nátěry na bázi olejů. Při použití nátěrů na bázi vody je absorbování do dřeva pomalejší, doporučené je tedy použití substancí s delší dobou schnutí, aby bylo docíleno dostatečné nasycení dřeva.

Thermowood zpracování

Dokonalého výsledku dosáhnete s použitím profesionálního ostrého nářadí. Thermowood je o něco křehčí a sušší, než obvyklé dřevo a tak řezání by mělo být prováděno s nižší rychlostí, než řezání normální ho dřeva. Nedostatek pryskyřice usnadňuje řezání a broušení.

Při zpracování Thermowoodu dodržujte dva důležité faktory

Používejte ostré nástroje pro dosažení co nejlepšího výsledku. Prach, který vzniká z pilin při zpracování je opravdu suchý a jemný, tudíž je doporučeno používat respirátory. Pracovních prostory by měly mít opařeny vlastním ventilačním systémem pro odstraňování prachu.

Lepení Thermowoodu

Při použití lepidel na bázi PVAc- je doporučeno použití delší doby a většího tlaku než u tepelně nezpracovaného dřeva, protože voda se do Thermowoodu neabsorbuje tak rychle než do normálního dřeva.
Polyuretanové lepidla fungují dobře na ThermoWood. Při použití PU-lepidla, je třeba vzít v úvahu, že reakce vytvrzování PU potřebuje vodu. Lepidla tvrdnoucí pomocí chemikálií fungují s ThermoWoodem normálně jako u běžného dřeva.

Šroubování

Proces tepelného úpravy ThermoWoodu může zvýšit náchylnost dřeva k praskání. Vždy předvrtávejte otvory pro vruty, aby se zabránilo praskání materiálu. Použití samořezných vrutů bez předvrtání není doporučeno. Doporučuje se používat nízké závitové šrouby. Je velmi důležité použít šrouby a spojovací materiál z nerezové oceli se zápustnou hlavou pro exteriérové vnější použití nebo použití ve vlhkém prostředí.

Přibíjení Thermowoodu

Nejlepší výsledky jsou získané při použití pistolí na stlačený vzduch s nastavitelnou hloubkou přibití. Pomocí běžného kladiva zvyšuje riziko rozštípnutí při náhodném kontaktu kladiva a dřeva. Spojovací materiál z nerezové oceli by měly být použity při použití ThermoWoodu venku nebo ve vlhkém prostředí. Doporučuje se také používat malé oválné hlavy hřebíků, protože to také pomáhá snižovat riziko praskání.

Životní prostředí - Environmentální aspekt

Thermowood je velmi šetrný k životnímu prostředí jelikož jde o přírodní produkt. Pouze vysoké teploty a vodní páry se používají ve výrobním procesu. Chemikálie nejsou použity v žádné etapě výroby. ThermoWood nezatěžuje přírodu, na konci svého životního cyklu je možné likvidovat spálením, nebo likvidací do běžného odpadu.

Zobrazit všechny novinky


fiberon SAICOS Victoria INTERFOR WESTERN RED CEDAR EXPORT ASSOCIATION

Pechar s.r.o.
Dřevoimport – velkoobchod
Náchodská 23, Praha 9, 19300

Maloobchodní prodej

  • +420 220 879 443

Velkoobchodní prodej

  • +420 220 879 586

Oddělení nátěrů

  • +420 220 879 587

© 2020, Pechar s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑