Vinylové podlahy jsou extrémně odolné, vydrží téměř vše!

Vinylové podlahy jsou na trhu s podlahovými krytinami vcelku novinkou. Ale stačilo pár měsíců a staly se jednou z nejoblíbenějších možností, jak mít dokonalou podlahu v dekoru dřeva za poměrně nízkou cenu, navíc se skvělými vlastnostmi. Zahoďte předsudky z PVC podlah. Doba pokročila a s ní i technika. Vinylová podlaha se s obyčejným "linem" nedá absolutně srovnávat. Dokáže věrohodně imitovat nejen dřevo, ale také kámen nebo dlažbu.

Vinylová podlaha je díky své odolnosti vhodná i do kuchyně.Proč byste si měli vybrat vinylovou podlahu?

 • Široký výběr dekorů. Imituje dřevěné parkety, masivní podlahu, mramor, korek nebo klasickou dlažbu. Vyberete si přesně takový typ podlahy, který zapadne do vaší domácnosti. Tmavé vinylové podlahy působí tepleji a prostor zútulní, jsou také velice moderní. Menší nevýhodou je, že je na nich vidět prach. Světlejší podlahy místnosti opticky zvětší.
 • Vinylové podlahy jsou odolné vůči oděru a opotřebení. Kvalitní povrchová vrstva odolá mechanickému opotřebení, což ocení zejména rodiny s dětmi a domácími mazlíčky. Vinyl je tedy ideální krytinou i do kuchyně. Spadlý hrnec nebo nůž podlahu nepoškodí. Díky povrchové fólii je vinylová podlaha voděodolná, což ji činí vhodnou i do koupelny.
 • Je nejvhodnějším povrchem pro podlahové topení. Vynecháme-li dlažbu, která nejlépe vodí teplo, ale její pokládka po celé ploše domu je mnohdy nereálná, umístí se vinylové podlahy na druhém místě. Má perfektní prostupnost tepla, a tak můžete maximálně využívat energii z topení.
 • Snadná údržba je také velké plus. Nepotřebujete speciální mycí prostředky, leštící přípravky nebo laky, jako je tomu u dřevěné podlahy. Vinyl jednoduše setřete vlažnou vodou a je hotovo.
 • Vinyl je pružný - zajišťuje tak vysoký komfort při chůzi, funguje jako kročejová (zejména varianta se spodní vrstvou přírodního korku) i tepelná izolace.
 • Cena. Pořízení vynilové podlahy je mnohem levnější, než pokládka masivní dřevěné podlahy. Přitom se vám dostane stejného vzhledu krytiny, ale lepších vlastností.

Pokládku vinylové podlahy zvládne i šikovný kutil

Pokládka vinylové podlahy probíhá trojím způsobem. Buď lepením, podlahy pak bývají tišší, nebo jako plovoucí podlaha, kdy jednotlivé zámečky lamel zapadají do sebe. Výhodou této varianty je, že se dá podlaha rozebrat v konkrétním místě, aniž by se zničila, což oceníte hlavně u podlahového topení. Nejnovější možností je pokládka samolepících vinylových podlah.

 1. Lepení lamel k podkladu. Jsou silné asi 2 mm, nezvýší tedy radikálně podlahy, a tak jsou ideální i pro rekonstrukce. Lamely se lepí profesionálními lepidly, povrch (beton, anhydrit) musí být naprosto čitý a rovný. V případě rekonstrukce odstraníme zbytky lepidel a nerovnosti dorovnáme nivelační hmotou. Pokud s pokládkou nemáte  zkušenosti, doporučujeme vyzkoušet si ji tzv. "nanečisto". Musíte hlavně odhadnout tloušťku nanášeného lepidla, která musí být všude stejná. Vinylové podlahy určené k lepení k podkladu najdete i v naší nabídce.
 2. Zámkové lamely. Pokud zvažujete pokládku svépomocí, bude pro vás zámkový vinyl vhodnější. Krytina funguje podobně jako plovoucí podlaha. Tyto lamely bývají silnější (kolem 5 mm), protože mají přidanou podkladovou vrstvu.
 3. Pokládka samolepící vinylové podlahy se řadí mezi nejsnažší, ale také nejdražší. Proto je zatím pro většinu domácností nedostupná. Instalace lamel probíhá následovně - strhnete krycí papír a lamelu přilepíte k podkladu.
Světlá vinylová podlaha opticky zvětší místnost. Vinylová podlaha je pevná a odolná vůči mechanickému poškození. Vinylová podlaha je voděodolná, využijete ji i v koupelně.

Máte zájem o vinylové podlahy ADORE? Neváhejte nás kontaktovat!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zobrazit všechny novinky


fiberon SAICOS Victoria INTERFOR WESTERN RED CEDAR EXPORT ASSOCIATION

Pechar s.r.o.
Dřevoimport – velkoobchod
Náchodská 23, Praha 9, 19300

Maloobchodní prodej

 • +420 220 879 443

Velkoobchodní prodej

 • +420 220 879 586

Oddělení nátěrů

 • +420 220 879 587

© 2019, Pechar s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑